אירועי החיים המרכזיים במשפחה – השלכות הוליסטיות וכלים להתמודדות

כללי

מעגל החיים המשפחתי כולל בחובו אירועים מרכזיים המהווים חלק בלתי נפרד מחיינו, ואשר  נוגעים לכל אחד ואחת מאתנו. לאירועים אלה השלכות רבות במגוון תחומים. חלקן קשור ביחסינו עם המשפחה הגרעינית (בן/בת זוג, ילדים) וחלקן קשור ליחסינו עם המשפחה המורחבת.

הסתכלות על אירועים אלה מהזווית ההוליסטית מאפשרת את הבנת מורכבותם ובחינת  הדרכים הנכונות לפתרונם, תוך התייחסות להיבטים הפיננסים, המשפטיים, הפנסיוניים, המיסויים, האישיים ועוד.

הקורס יבחן לעומק את אירועי החיים המרכזיים ויציג פרוטוקול עבודה כיצד להתמודד עם כל אחד מהאירועים, תוך מתן כלים מעשיים לזיהוי והבנה לעומק של הסוגיות, להתמודדות עמן ולהקניית ערך מוסף לעבודה. הקורס  יתמקד בסוגיות כגון: קליטה לעבודה, הקמת עסק עצמאי, שותפות, עסק משפחתי, עזיבת עבודה, נישואין, גירושין, רכישת נדל"ן, אפוטרופסות ילדים – מבוגרים, יציאה לפרישה, צוואות, ירושות, נאמנויות, העברה בין דורית, ועוד.

מטרת הקורס היא להעניק ידע רחב וכלים מעשיים לזיהוי והבנה מעמיקה של אירועי החיים המרכזיים בחיי משפחה, להתמודדות עם כל אחד מהאירועים,  , ולהקנות ערך מוסף לעבודה.

קהל יעד: משפטנים, עורכי דין, מתכננים פיננסיים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, יועצי זוגיות, מטפלים משפחתיים, מנהלי השקעות, רואי חשבון.

השיטה

  • הרצאות מקצועיות ע"י מומחים בתחומם.
  • היחידה מתנהלת במקביל לניתוח אירוע/אירועים של מקרי בוחן המלוות את ההרצאות מקצועיות, כמו גם הצגת פתרון מובנה ע"י המרצים.
  • משימת אמצע ומתן פתרון במהלך הקורס.
  • יצירת פרוטוקול עבודה ועבודת גמר המיישמת אותו.

משך הלימודים:

שנים עשר מפגשים חד שבועיים בשעות אחה"צ בני ארבע שעות כל אחד. סה"כ 48 שעות לימוד.

מנהלים אקדמיים – עו"ד שירי מלכה ומשה לרון MBA  CFP

מיקום: מרכז הארץ

עלות: 4,400 ש"ח + מע"מ.  ניתן להסדיר את התשלום באמצעות בלנדר הלוואות.

לחברי ארגון המתכננים הפיננסים – 4,000 ש"ח +מע"מ.

סילבוס הקורס 

תכנית השיעורים

להרשמה