הסבה מקצועית

רבים מקרב העובדים במשק, בתעשייה , במסחר, בבנקאות, בביטוח , בהוראה ובתחומים רבים ומגוונים, לאחר שלמדו והכשירו עצמם לעסוק בתחום מסוים, מוצאים את עצמם עם הזמן מתוסכלים או חסרי עניין בעיסוקם ולמרות זאת ממשיכים לקום בבוקר וללכת לעבודה.

לתופעה זו הסברים רבים, החל מפחד משינוי , החשש שבמציאת מקום עבודה אחר בתחום, אחר חוסר ביטחון ביכולת אישית להתחיל מחדש ועוד כהנה וכהנה הסברים.

אנחנו במכללה לחינוך ותכנון פיננסי, פגשנו ופוגשים מאות סטודנטים שחלקם החליטו לעשות את הצעד, להסב את מקצועם המקורי ולרכוש מקצוע חדש – מתכנן פיננסי או פרא-פלאנר.

התכונות הנדרשות למי שמעוניין להיכנס לעולם המתכננים הפיננסים הן בראש ובראשונה להיות אוהב אדם. יכולת להקרין אמינות , יכולת ללמוד לא רק את תחום המקצוע אלא להרחיב ידע באופן מתמשך.

מי שבוחר להסב מקצועו למתכנן פיננסי יהיה באחד הצמתים החשובים בחייו של האדם , צומת שבו מתכנן מקצועי יוביל את הלקוח שלו אל עבר עתיד כלכלי טוב יותר בהווה ובוודאי בעתיד, לקראת פרישה או בשלב מוקדם של תכנון הפרישה.

מתכנן פיננסי משמש את הלקוח כאדריכל של חיו הכלכליים של הלקוח, הן בבנייה הראשונית של הגדרת יעדי חיו והן לאורך חיו על תהפוכותיהם, כמו גידול המשפחה, שינויים במקומות עבודה, רכישת נכסים או שמא צורך במימוש נכסים בשמחות ובעתות משבר.  כמתכנן מומחה, ליווי זה הוא עוגן וביטחון ללקוח.

הסבה מקצועית כשלעצמה היא משב רוח מרענן לציבור גדול של אנשים , גברים ונשים כאחד שהחליטו היום אחד לעשות את מה שבאמת היו רוצים לעשות בחייהם.

 

לפרטים נוספים >>>