משה ברקת מסמן כיוון חדש לסוכנים- שירות אובייקטיבי ותגמול מהלקוח

משה ברקת מסמן כיוון חדש לסוכנים- שירות אובייקטיבי ותגמול מהלקוח

אני לא אנוח בקבר, אני אנוח בפנסיה…

מצחיק? אז זהו.. שלא בטוח!

כאשר אנו באים לבחון את השוק  הפנסיוני – ביטוחי בישראל, ניתן לזהות שלושה גורמים מרכזים ומשמעותיים לנגד עיננו.

הגורמים הללו הם שמביאים לשינוי השוק ומחייבים את כלל העוסקים בתחום להשתנות, אם ברצונם לשרוד את השינויים.

הגורמים לשינוי הינם – רגולציה, צורך ממשי, צרכי הלקוחות וטכנולוגיה.

להלן הסבר קצר על כל אחד מהגורמים:

רגולציה – לפני כשבועיים פורסם בעיתון דה מרקר, (מצ”ב הכתבה), יוזמתו של ד”ר משה ברקת, הממונה על הרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון להכיל ייעוץ חובה לפני פרישה. ברשות החלו בימים אלו בפיילוט בנושא ובכוונתם להרחיבו לכלל העובדים. תוסיפו לכך את דבריו של ברקת בכנס סוכני הביטוח באילת שנערך ב 11 במרץ 2019, שבו אמר “אני רואה לנגד עיני מודל שבו מישהו נמצא לצד  לקוח והוא “הייעוץ בביטוח” שיפעל באופן אובייקטיבי ויקבל את שכרו מהלקוח, ושהתגמול של יועץ הביטוח יבטא זאת”. בכך סימן ד”ר ברקת רפורמה משמעותית שאם תצא לפועל, תביא לשינוי טוטאלי באופן התגמול של סוכני הביטוח, שיפסיקו לקבל תשלום מהיצרנים בראשות חברות הביטוח, ויעברו לקבלת תגמול מהלקוחות (מצ”ב כתבה בנושא מעיתון גלובס).

צורך ממשי/קיומי– נושא תכנון פרישה הפך לאחרונה אחד הנושאים המטרידים ביותר את הציבור בישראל, אליו מצטרפים מדי שנה בין 50-70 אלף פורשים, אשר זקוקים לאנשי מקצוע מומחים שיתכננו וילוו אותם בתהליך המורכב של המעבר לפרישה. לקוחות מבינים היום, שללא תכנון פרישה פרטני של איש מקצוע, הם עלולים להפסיד עשרות, עד מאות אלפי שקלים בפרישה ולכן מוכנים לשלם הרבה כסף לאיש מקצוע, המתמחה בתחום, אשר יבנה להם תכנית פרישה, וילווה אותם בתהליך!

תוכנה לתכנון פרישה – עד לאחרונה תוכנה מקצועית וידידותית לתכנון פרישה, לא הייתה בנמצא, אולם כיום יש כבר יותר מאחת. נכון, תוכנה לכשעצמה איננה מספיקה, נדרש ידע מקצועי ברמה גבוהה בתחום הפרישה בכדי להפעילה ותפקידה להוות כלי תומך אפקטיבי.

שלושת הגורמים הללו הנם מציאות שלא ניתן לערער עליה, אם כי ניתן לעצום עיניים ולהתכחש לה. אולם כל מי שפועל היום בתחום הפנסיוני ומבין את השפעתם הדרמטית, על השוק בו הוא/ היא פועלים, ועל כן יכול להסיק את המסקנה, המתבקשת –

האבולוציה הטבעית המתבקשת של הסוכן הפנסיוני הנה להתמחות בתכנון פרישה ולספק שירות זה ללקוחותיו, זאת מכיוון שמדובר בשוק בתולי, בעל ערך עצום ללקוחות, שכר טרחה משמעותי למתכנן והחשוב מכל- הביקוש עולה על ההיצע!

מומחים בתחום הפרישה יודעים שכל מקרה פרישה הוא מקרה ייחודי ועל מנת ליצור אופטימיזציה הכוללת את ההיבטים הפנסיונים, מיסויים, משפטים ופיננסים נדרש ידע מקצועי רב ותמיכה מקצועית מתמשכת.

סוכני ביטוח, יועצי ומשווקים פנסיונים, רו”ח ויועצי מס, אחד האתגרים הגדולים שלכם כאנשי מקצוע מובילים הוא להכין את לקוחותיהם לקראת פרישה ולשנים אחריו.
במידה רבה זו המחויבות הגדולה ביותר
המעבר מעולם העבודה לחיים של פרישה הנו מורכב ביותר לפורשים, מאחר ומצריך קבלת החלטות משמעותיות אל מול גורמים רבים מולם אינם יודעים להתנהל.
התמודדות של הפורש לבדו מול גורמים אלו גוררת בהכרח הפסדים של עשרות עד מאות אלפי שקלים ומכאן הנכונות לשלם שכר טרחה משמעותי לאיש מקצוע שילווה בתהליך.
היכולת לספק ללקוחות תכנית פרישה ארוכת טווח שתאפשר להם שמירה על רמת החיים לה הורגלו לאורך חייהם, היא צורך קיומי!.

אולי בזכותכם הם יוכלו לנוח בפנסיה!

המעוניינים להתמחות בתכנון פרישה, מוזמנים ללחוץ על הלינק הבא ולקבל פרטים מלאים אודות ההכשרה המקיפה בישראל לתכנון פרישה המועברת ע״י מומחי הפרישה המובילים בישראל –  דודי צור  CFP, יוסי בלישה CFP, אלקנית עוז CFP, יועצת המס ליאת ארמי ועוד…

לחץ כאן –   https://financeplanning.co.il/icfp/prisha/

 

תוכנית שוק ההון - ייעוץ חובה לפני פרישה - דה מרקר