משה לרון ® MBA CFP

4 משה לרון

קורות חיים

משה הנו יזם ומתכנן פיננסי, מייסד מקצוע הבינלאומי “תכנון פיננסי CFP ” בישראל,
נשוי לגלית ואב לשלושה, מתגורר בגני תקווה.
הבעלים של המכללה הבינלאומית לחינוך ותכנון פיננסי, שהוקמה בשנת 2011, על רקע השינויים הרבים שחלו בשנים האחרונות בעולם בכל הקשור הן להתארכות תוחלת החיים והן לשינויים רגולטוריים אחרים בעולם הפיננסי ובמוצריו, אשר משפיעים ישירות על ההתנהלות הכספית היומיומית של כולנו.
המכללה הבינלאומית לחינוך ותכנון פיננסי היא המוסד היחיד בארץ בעל הזיכיון מטעם איגוד המתכננים הפיננסים הבינלאומי ה- Financial Planning Standards Board- FPSB
לקיים את קורסי התכנון הפיננסי ולהעניק לבוגריו את ההסמכה הבינלאומית “מתכנן פיננסיCFP״.
ארגון המתכננים הפיננסים הבינלאומי FPSB ממסד את כל פעילויות המקצוע “מתכנן פיננסי” בעולם והוא אשר מתווה את תכנית הלימודים ושיטת הלימוד. חומרי הלימוד בארץ מותאמים לשוק הישראלי. שיטות הלימוד בקורסים הן ייחודיות ואיכותיות, תוך שמירה על רמת מרצים וחומרי לימוד גבוהים ביותר.
קהילת המתכננים הפיננסיים העולמית מונה למעלה מ-170,000 אנשי מקצוע בכ-27 מדינות.
בארץ פועלים כ-300 מתכננים פיננסיים (בוגרי המכללה) ועוד כ- 200 סטודנטים נמצאים בתהליכי הסמכה.

חזון המכללה הוא לחנך ולהכשיר אנשי מקצוע כמתכננים פיננסיים בעלי הסמכה בינלאומית CFP, ללוות מקצועית ולשמור אותם בחזית הידע למתן ערך מוסף תמידי ללקוחותיהם.

המכללה מציעה בנוסף מגוון רחב של קורסים מקצועיים, המעניקים ידע וכלים מעשיים בכל הקשור להתנהלות פיננסית מיטבית במהלך החיים בכלל ולקראת פרישה בפרט כגון:
• קורס תכנון פרישה מעשי
• בנית תיק תכנון פנסיוני ללקוח
• בנית תיק’ תכנון השקעות ללקוח
• מיסוי יחיד
• קורס Familly Office
• כיצד לבנות אמון עם לקוחות

בנוסף, מקיימת המכללה תוכניות פרקטיקום לקורסים במטרה ללוות את הבוגרים ביציאתם לעבודה המעשית ומנהלת מספר פורומים בפייסבוק על מנת לתת מענה מקצועי מתמשך לסטודנטים ולבוגרים.

למשה ניסיון רב בשיווק ומיתוג בעולם הפיננסים והכרות רחבה בפתרונות השקעה אישיים ומוסדיים. ייסד את חברת פתרונות השקעה גלובליים בע”מ בשנת 2007 , מאז היוסדה החברה ביצעה עבודות ייעוץ ומחקר לחברות מובילות בענפי הביטוח, הפיננסים והבנקאות בישראל לרבות בנק הפועלים, שלה שימש משה כיועץ במשך 5 שנים.

החברה ייצגה בישראל חברות בינלאומיות מובילות ובהם : Moody’s Analytics, FNZ, Focus Solutions, State Street ועוד ..

משה מרצה רבות בפורומים שונים בנושאים של תכנון פיננסי.