נושאי הדיון בכנס

פאנדר ואיגוד

איגוד המתכננים הפיננסים בישראל ו”פאנדר”

האתר, אפליקציה ועיתון כלכלי מוביל בישראל ומומחי הקרנות האלטרנטיביות

ובשיתוף עם קבוצת אמרלד

EMERALD

“יצירת פתרונות השקעה אלטרנטיביים ללקוחות”

הגיע הזמן להתבונן מעבר למסורתי

הכנס יתקיים בירושלים ביום רביעי 30 במרץ במרכז הכנסים של מלון ספא רמת רחל

ערב גיבוש יום שלישי 29 במרץ

15:00- הגעה למלון וקבלת חדרים

15:15- נפגשים במלון רמת רחל ויציאה מאורגנת באוטובוס

16:30- סיור במוזיאון המקרא + הרצאה*

19:30- חזרה למלון בהסעה מאורגנת

20:30- ארוחת ערב חברתי קבוצתי סגור למשתתפים בלבד

*בתכנון

תוכנית הכנס יום רביעי 30 במרץ

08:15- התכנסות ורישום

מנחה: דובי קלרון  ®CFP

09:00-09:10- דברי פתיחה עומר גטניו יו”ר איגוד המתכננים הפיננסים בישראל

עומר גטניו

09:10-09:25 המתכננים הפיננסים- חלק מקהילת להב בישראל עו”ד רועי כהן  נשיא ארגון העצמאים והעסקים בישראל

רועי כהן

עו”ד רועי כהן מברך את קהילת המתכננים הפיננסים בישראל על היותם חלק מקהילת להב ועל השותפות של הארגון עם האיגוד ברישום מקצוע “מתכנן פיננסי מוסמך” בישראל כמקצוע נחוץ, שמשרת את האינטרסים של הציבור ועל ההתקדמות לקראת חוק שיקבע כי מתכנן פיננסי הינו מיש למד את המקצוע, אימץ סטנדרטים מקצועיים קוד אתי וכפוף לחובת לימודי המשך.

09:25-10:55- The Four Pillars of Investing “ארבע עמודי התוך של השקעות”  מייקל אזלן- CAIA CFP Frontler Gottex

מייקל אזלן

מתכנן הפיננסי הבינלאומי מייקל אזלן CFP יציג בפנינו בהרצאתו שזוכה לשבחים בכל עולם את התכנון הפיננסי כפי שמהווה חלק מקורס שמייקל מעברי ב- London Buisness לתלמיד MBA. בין יתר הנושאים הוא יפרט את אסטרטגיית ההשקעה לפי הניסיון הטוב בעולם למשרדי תכנון פיננסי וניהול עושר שמיושם בניהול ההשקעות באוניברסיטאות Harvard & Yale

09:55-10:15- לשגשג בעולם בלי ריבית ארז ברית מנכ”ל טנדם

ארז ברית

משקיעים מצפים לקבל תשואות היסטוריות שככל הנראה לא יתגשמו, מאידך הם חייבים לייצר תשואה מהשקעה אם הם רוצים להשיג את יעדי החיים שלהם. מה יהיו המטודולוגיות של העתיד?

10:15-10:45– אתגר הפרישה בישראל ח”כ וחבר הכספים מיקי זוהר

חכ מיקי זוהר

מדינת ישראל ניצבת בפני מספר אתגרים משמעותיים בתחום הפרישה, מאז קיומה. איך לחיות חיים של ביטחון בעולם של חיסכון פנסיוני שמושקע בעיקרו בשוק ההון וחשוף לתנודתיות יתרה? איך יתכן שפנסיונר יקום בבוקר עם 30% פחות בצבירה הפנסיונית שלו? מה יהיה גורלו של עם ישראל אם לא נוכל לקיים את החברה המבוגרת בכבוד וביטחון?

10:45-11:15- רגולציה וציות והעתיד של ניהול נכסים פנסיוניים עו”ד רו”ח רמי פרל- ראש תחום חשבונאות ברשות לניירות ערך (לשעבר)

רמי פרל

רמי ידבר על קרן  “ייחודית  להשקעות משותפות בנאמנות”  כדרך אפקטיבית להשקעת הציבור הרחב  בנכסים אלטרנטיבים באמצעות מכשיר פיננסי  נגיש  וזאת לאחר תיקוני מינוריים  הנדרשים בחקיקה הקיימת.הדרישה  לפתיחת ניהול החסכון הפנסיוני של הציבור  בפני מנהלי תיקים יועצי ומשווקי השקעות  כדרך ליצירת שוק משוכלל בתחום    זאת במיוחד לאור החקיקה האחרונה של “קופת הגמל החדשה”.

11:15-11:35- פריצת דרך בתכנון פרישה- קצבה נדחית בשילוב אנונה ליאור בורשטיין- סמנכ”ל הראל חברה לביטוח, מנהל פיתוח עסקי

ליאור בורשטיין

בכל העולם חברות ביטוח מייצרות פתרונות פיננסים במטרה לאפשר הישרדות כלכלית של משפחות. הראל חברה לביטוח הולכת עם מגמות אלה ומייצרת פתרון ללקוחות שיכול לשפר את מצבם ולאפשר להם לחיות חיי של ביטחון וכבוד.

11:35-12:05- הפסקה- קפה ועוגה

12:05-12:25 קרנות BSP רן פרלמן מנהל פיתוח עסקי

רן פרלמן

בהרצאה זו רן ילמד אותנו מהן קרנות גידור, חשיבותן בתיק ההשקעות ואיך בוחרים קרנות גידור ומשלבים אותן בתיק ההשקעות. לרן ידע וניסיון רב בבניית פורטפוליו של קנות גידור, שמבוסס על תהלכי דיו דיליג’ינס איכותי וכמותי הנתמך במערכות אנליטיות מתוחכמות שפותחו ע”י צוות עובדים מקצועי ורב תחומי.

12:25-12:45 – Wealthstone Funds ירון פיטרו מנכ”ל

ירון פיטרו

מדיניות החברה לפתח קרנות בתחומים וענפים שלהערכתה התשואה הפוטנציאלית למשקיעים הינו אטרקטיביות ובמקביל ישנה מדיניות אקטיבית להקטנת הסיכון בכל השקעה. בהרצאה זו ירון פיטרו יחשוף את המשתתפים לאסטרטגיות השקעה שיאפשרו להם לפזר השקעות ולהשיג שתשואות בקורלציה נמוכה לשוק.

12:45-13:05 השימוש בנכסים אלטרנטיביים בבנייה של אלוקאציית נכסים יצירתית ללקוחות- הזדמנות של מחר – Geoff Hartnell CFP – CEO Vantage Group

geof hartnell

ג’ף הרנטל הוא אחד המייסדים והמנכ”ל של קבוצת Vintage אחת מקבוצות התכנון הפיננסי הצומחות בבריטניה. ובעל וותק של שלושים שנות ניסיון במקצוע, קבות Vintage הם חלוצים בפתרונות אישיים שמעוצבים להתמודד עם האתגר של שימור עושר משפחתי בתנאי שוק משתנים. החברה נוסדת בלונדון ב- 2008 ושמה לה פוקוס על תשואות מטרה, פתרונות יצירתיים, וניהול עושר במעבר בין דורי.

ג’ף הוא מאמין נחוש במערכת יחסים ארוכת טווח ובאמצעות מיומנויות תקשורת מתפתחות ג’ף יסביר לנו איך אמון של לקוחות יכול להישמר גם בתנאי שוק קיצוניים ע”י פיזור השקעות ושימוש בנכסים אלטרנטיביים בגישה הייחודית של קבוצת Vintage.

   13:05-13:20 פתרונות ייחודיים להכנסה פסיבית- גרהם רוהן- יוצר עושר ללקוחות בעולם ומחבר הספר Encounters Wlth Investment Icons

גרהם רוהן 2

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר זה יצירת תזרימי מזומנים פסיביים. בהרצאה זו נלמד מניסיון בינלאומי על רעיונות השקעה בתחום זה

Hans J.J. Noomen Director the Equlty Power Fund (EPF) 13:20-13:35

Hans J.J. Noomen

הקרן מפוקחת בלוקסמבורג ומתרכזת בהשקעה ב private equity. הקרן מייצרת הזדמנות למשקיעים להרויח מצמיחה בחברות קטנות ובינוניות באמצעות הלוואות קצרות טווח.

הפסקת צהרים- 13:35-14:30

במת צהריים

מנחה: יוסי ברונהיים ®CFP

14:30-14:50- Prestige Alternative Finance- Brian Clother,Busness Development Manager

בריאן פרסטיג

קרן שמעניקה ללקוחות תשואות קבועות,ויציבות וגידור אמתי נגד אינפלציה בעולם של חוסר וודאות ותנודתיות.

MBF – Marshall Bridge Fund 14:50-15:05 – בועז אלפרן דירקטור

בועז אלפרן

בועז יציג לנו קרן שמתמחה בהלוואות גישור לנדל”ן שמכוון תשואה של 10% בשנה, באמצעות צוות מומחה מיומן עם הוכחות משווקים באירופה ולונדון.

Opus London Real estate Fund 15:05-15:20 – עו”ד מיכאל שמואלביץ נציג בישראל

מיקי שמואלביץ 2

תחום המקרקעין בלונדון  מהווה תחום  מבוקש להשקעה על ידי משקיעים מקומיים ומרחבי העולם . קרן אופוס הינה מיזם משותף של MANSARD CAPITAL שהיא חברה המתמחה בהשקעות אלטרנטיביות ומנהלת נכסים בהיקך של מעל 400 מליון דולר לבין SELLARS DEVELOPMENTS , חברה שהיא  מהמובילות והידועות  ביזום השקעות  מקרקעין באנגליה.

הקרן מתמקדת בפרויקטים יוקרתיים בתחום המגורים והעסקים במרכז לונדון  ומשקיעה  ביחד עם מנהליה . הקרן צופה תשואה שנתית  של כ-  10- 12%  לאורך חיי הפרויקטים

15:20-16:05פנל- נכסים אלטרנטיביים בתכנון פיננסי ללקוחות שיאפשר לנו להשיג תשואה במטרה להשיג יעדי חיים במציאות של שערי ריבית שקרובים לאפס בעולם. מנחה מר אודי אלוני נשיא לשכת יועצי ההשקעות והבעלים של עיתון והאפליקציה “פאנדר”

אודי אלוני

“יש לחשוב מחדש על ההנחה שנצטרך פחות כסף בפרישה. יש הנחה נפוצה שבה אנו מזדקנים וזקוקים לפחות. הילדים בוגרים ואנו מסתפקים במועט. זוהי הנחה מסוכנת ביותר. אנו חיים יותר מאשר אי פעם ואנשים שמגיעים לגיל פרישה ברובם בריאים ויצירתיים, הילדים שלהם עדיין תלויים בהם. יחד עם זאת הציפיות שלנו הן לחיות את החיים שאנו חולמים עליהם, חופשות אקזוטיות ופינוקים שלא נהנינו בהם בזמן שנות העבודה הרבות והמרוכזות”.

בפנל פורץ דרך זה אודי ישאל את משתתפי הפנל, מעולם ההשקעות, עולם הביטוח, עולם הרגולציה ועולם האלטרנטיבי שאלות קשות שעשויות לשנות את הגורל של אזרחי עם ישראל:

בעולם שבואנו לבדנו אחראים לגורלנו הפיננסי איך נוכל להשיג תשואה עבור לקוחתנו במטרה לאפשר להם לחיות חיים של כבוד וביטחון?

לאחרונה שוק ההון אפשר ללקוחות לנהל בניהול עצמי את השקעותיהם בקופות גמל והשתלמות אך הם הגבילו את המשקיעים בעיקר להשקעה במניות ואג”ח וזאת בניגוד למדיניות של מדינות המערב שם מאפשרים מגוון רחב הרבה יותר של מסלולי השקעה. מה ניתן לעשות? לחשוף את אזרחנו לפחות סיכון בהשקעות שעלולות ובך לחסל את הסיכוי לחיות חיים של ביטחון?

השווקים הפיננסים המסורתיים מונעים ע”י היצע וביקוש וכך באופן קבוע נוצרים בועות ומשברים. כיום ראינו שהיינו בשיא של הסיכון הפיננסי וההשלכות הנובעות מסיכון זה על הציבור בישראל האם לא כדאי במציאות זו להחליף את הצורך בנזילות בנכסים פחות שכירים אך מניבים תשואות ללקוחות?

משתתפי הפנל:

1. בועז אלפרן- מומחה בתחום האלטרנטיבי

2. ירון פיטרו- מנכ”ל קרנות Wealthstone

3. דן פנחסי CFP- מנכ”ל אופק אלטרנטיבי

4. עומר רבינוביץ – מומחה השקעות

5. נועם הירשקורן CFP- סגן יו”ר איגוד מתכננים פיננסים בישראל

16:05-16:20עדי אלקלעי  הבעלים של חברת  Financial Solutions

עדי אלקלעי

עדי אלקלעי, לשעבר מנהל תחום ההשקעות האלטרנטיביות בבית ההשקעות אי.בי.אי, והיום הבעלים של חברת Financial Solutions המייעצת ללקוחות אמידים, ישתף אותנו מניסיונו בניתוח ובבחירה של השקעות אלטרנטיביות. בימים אלה, כאשר הריביות נמוכות מאד ואף שליליות במדינות מסוימות, חלקו של האפיק האלטרנטיבי בתיק ההשקעות הולך וגדל ובחירה מושכלת של השקעות אלטרנטיביות עשויה להביא להגדלת התשואה תוך כדי הפחתת הסיכון הכולל של תיק ההשקעות.

16:20-16:40  רוני לאור – נדל”ן בארה”ב – השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן

רוני לאור

ארה”ב התאוששה כבר מזמן ממשבר הנדל”ן האחרון, ויצרה הזדמנות אטרקטיבית מאד להשקעות אלטרנטיביות בפרויקטים קטנים ומהירים של בניה למגורים באזורי ביקוש גבוה. רוני ישתף אותנו בנסיונו העשיר של למעלה מ 40 פרויקטים כאלו בברוקלין, ניו-יורק.

פרויקט בניה טיפוסי אורך כשנתיים, בסופו נמכר הנכס ומחולקים הרווחים בין השותפים. התשואות הצפויות הן כ- 40% לשנתיים, ברמות סיכון נמוכות מאד ומספר חגורות בטחון.

16:40-17:00 יצירת נאמנויות לצורך תכנון מס, דחיית מס ותיקון 190 רו”ח ומשפטן יעקב קרטה

יעקב קרטה

יעקב (קובי) יחשוף אותנו לתכנוני מס יצירתיים כאשר בונים אלוקאציית נכסים ויסביר לנו איך אנו יכולים לשנות גורלות של משפחות ולהביא להם ערך רב בהבנה של הזדמנויות המתאפשרות מתכנוני מס.

להרשמה