קורס העברה בין דורית, צוואות וירושות

 

רקע כללי:

בבחינת מעגל החיים של המשפחה, על פי סדר כרונולוגי, אנו רואים שקיימות סוגיות מרכזיות הנוגעות כמעט לכל אחד ואחת מאתנו ולקוחותינו, הכוללות בנוסף לזווית המשפטית גם היבטים פיננסים – מיסויים- פסיכולוגים ועוד…

הקורס הייחודי שבנינו עבורכם, יעסוק בכל אותן סוגיות מרכזיות בחיי המשפחה שכולנו מכירים, אך כאנשי מקצוע, בד”כ לא התעמקנו בהם ו/או לקחנו בהם חלק כי אמרנו זה נושא משפטי שאינו נוגע לנו, ושעורך דין ו/או איש מקצוע אחר יתעסק בזה.

כאנשי מקצוע שמטפלים ומלווים משפחות אנו  חייבים להבין בכל אותם סוגיות מרכזיות, שקיימות בהם השלכות מהותיות על החיים של לקוחותינו,  מבחינה פיננסית, מסויית, אישית ועוד…

הקורס  יעסוק בסוגיות  משפטיות הנוגעות לחיי משפחה, לעסקים משפחתיים ויתמקד בסוגיות כגון: קליטה לעבודה , הקמת עסק עצמאי, שותפות, עסק משפחתי, עזיבת עבודה , נישואין, גירושין, רכישת נדל”ן, ילדים מיוחדים , אפוטרופסות ילדים – מבוגרים, יציאה לפרישה צוואות, ירושות , נאמנויות, העברה בין דורית ועוד.

 

קהל יעד:

מתכננים פיננסים, סוכנים ומשווקי פנסיונים, רואי חשבון, יועצי מס, יועצים פנסיונים, עו״ד, אנשי השקעות בעלי רישיונות פנסיונים, יועצים לכלכלת משפחה, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים וכל אנשי המקצוע שמלווים משפחות

מטרת הקורס: (הצורך)

להעניק ידע מעמיק וכלים מעשים לדעת לזהות ולהבין לעומק את הסוגיות  המרכזיות שנתקלות בהן משפחות לאורך מעגל החיים של המשפחה, שלהן השלכות רב תחומיות  ולהקנות פרוטוקול עבודה, כיצד עלינו לפעול בכל מקרה ומקרה ובאילו אנשי מקצוע עלינו להסתייע, על מנת להכווין את לקוחותינו לפתרון הראוי והנכון ביותר.

יתרונות:

 • הקורס יתנהל במקביל לניתוח אירוע /אירועים של מקרי בוחן שילוו את ההרצאות המקצועיות והצגת פתרון מובנה ע”י המרצים.
 • יצירת פרוטוקול עבודה ועבודת גמר המיישמת אותו.
 • הקורס יועבר במקביל לחוברת עבודה בה יהיו סיכומי שיעורים, שאלות תרגול ופרוטוקול עבודה.

רשמית נושאים:

 • נישואין וגירושיןהכנות לחתונה, ביטול נישואין, הסכם נישואין, כתובה, ידועים בציבור, הסכמי ממון, חובות וזכויות במהלך הנישואים, נשואים שניים לשני הצדדים, נישואים עם ילד, נישואים עם אלמנה, דיווח משותף לבני זוג, תיק משותף במס הכנסה או דיווח יחיד, בני זוג שעובדים באותו עסק. מרוץ הסמכויות ילדים/ משמורת, מזונות, רכוש- פירוק עסק משפחתי, היבטים מיסויים סידור גט/ עגינות פרידה של ידועים בציבור מעבר על מקרה בוחן, הסכמי הורות- ילדים תחת הסכם, ילדים במשפחות עשירות- ילדים ״מקולקלים״ (ללא כישורי חיים), חינוך ושילוב בעסק משפחתי, פילנתרופיה, מאבקים משפטיים על ילדים- משמורת, מאבקים בין ילדים- על ירושה, רכוש, אהבה. חשיבות יצירת קשר אישי עם המשפחה, היכולת להעלות נושאים רגישים לשיחה מול לקוח.
 • ילדים מיוחדיםחווית המשבר במשפחה בה אדם בעל צרכים מיוחדים, סקירה של אנשים בעלי צרכים מיוחדים, קשיים נפשיים, לקויות למידה מורכבות, רצף אוטיסטי, פיגור. פתרונות שיש להציע בתחום הדיור, תעסוקה, מסגרות חברתיות, מיצוי זכויות, יציאה לחיים עצמאיים, אספקטים כלכליים ושיקומיים ביום שאחרי …
 • נדלןההיבטים האזרחיים  של רכישת דירה, השקעה בנדל”ן. מיסוי נדל”ן, רכישת דירות להשקעה היבטים מיסויים לאור הרפורמות החדשות האתגרים של מתן והענקות לילדים- איך עושים זאת בחוכמה- הסכמי הלוואה, הסכמי ממון, נאמנויות, על שם מי נכון לרשום נכסים.
 • העברה בין דורית, צוואות וירושותמהי צוואה, סוגי צוואות, הכללים הבסיסיים להורשה, הגדרת העיזבון, חלוקת עזבון, הסכמים בין יורשים, מיסוי ירושה- הרפורמות החדשות, צו ירושה/ צו קיום צוואה, נאמנויות- ניהול הנאמנות לאחר הפטירה של היוצר.
 • נאמנותהקמת נאמנות, היבטים משפטיים, מהי נאמנות, מתי כדאי ונכון להקים, לטובת מי? בניית נאמנות ככלי חינוכי, מודלים בעולם של נאמנויות וחיים שוטפים תחת הנאמנות. היבטים מיסוים נאמנות בארץ ובחו”ל, בניית נאמנות ככלי להימנעות ממיסי ירושה.
 • העברה בין דוריתהיטבים משפטיים של אפוטרופסות; איך לתת לילדים בחכמה? נאמנויות ומוטבים בלתי חוזים אפוטרופסות ילדים: ילדי מיוחדים ילדים עם מוגבלויות- נאמנויות, אפוטרופסות וכו’. ילדים יתומים- נאמנויות, אפוטרופסות, צוואות. אפוטרופסות מבוגרים: צוואה בחיים. האתגרים של הזקנה- ניצול על ידי ילדים, על ידי נוכלים, זוגיות שנייה מאהבים, מטפלים. הבעת דעה למינוי אפוטרופוס. חשיבות מוטבים בלתי חוזרים. איך לתת לילדים בחיים? זכויות כספיות של ילדים- ביטוחים, ילדים כמוטבים בצוואה או בביטוחים שונים בעלות של ילדים על נכסים – יתרונות וחסרונות מתנות לילדים
 • הקמת עסק/ עסקים משפחתיים מה צריך בשביל להקים עסק? איזה יועצים צריך לקחת, מה כל עסק צריך? (מט”י) רואה חשבון, יועץ מס, יועץ אסטרטגי וכו’ עסק עם שותפים- הסכמי שותפים, ביטוח שותפים, ניהול סיכונים משפחתיים בעסקים עסק משפחתי- אתגרים מיוחדים של עסק משפחתי. ביטוחים לעובדים, ביטוח שותפים העסקת עובדים- חובות של מעביד כלפי עובדים שלו בעסק בתלות בצורת ההעסקה.
 • פירוק עסקים, חדלות פירעון ופשיטת רגל הסיכונים הקיימים לעסק משפחתי.
 • העברה בין דורית , עסקים משפחתייםמהו עסק משפחתי? הסיכונים הקיימים לעסק משפחתי. פתרונות להפחתת סיכונים.
 • מרתון אימוני לרכישת כלים אימונים, מדויקים, מוכחים להשגת שלושת מיומנות הבסיס ליצירת אמון ותקשורת מנצחת עם לקוחות.

כנותני שירות ללקוחות, אנחנו רוצים שיתנו בנו אמון, שיעריכו את הייעוץ והשירות שלנו, שידברו עלינו טובות וכן… שכל ייעוץ יגדיל לנו הרווח מהלקוח, את המוניטין המקצועי והאישי, את שביעות הרצון של הלקוח ואת התוצאות העסקיות.

 

3 דברים עומדים בין יועץ בעל ידע, יועץ מבריק לאחד כזה שגם מלא בלקוחות מרוצים ורווחים:

 • היכולות ליצור בסיס אמון מהיר עם הלקוח
 • המיומנות לרתום לקוחות לביצוע התהליך במלואו
 • תקשורת מצוינות!

 

משך הלימודים:

11 מפגשים כל שיעור יארך 3 שעות אקדמיות.

תעודה:

תעודה מטעם המכללה הבינלאומית לחינוך ותכנון פיננסי

 

בוגרים ממליצים:

 – “הקורס חובה לכל אחד שעוסק בתכנון פרישה /תכנון פנסיוני ותכנון פיננסי.

 – קורס מעמיק, מעשיר ומועבר היטב”.

 – “שירי מרצה מעולה, נעימה מאוד ומקצועית”.

– מתכנן פיננסי עוסק במגוון רחב של דיסציפלינות, בין המיומנויות המקצועיות והאישיות עליו להכיר בסיכונים שיכולים “לחבל” בתכנית הפיננסית
והאסטרטגיה עליהם עמלו יחד המתכנן והלקוח .
בקורס מקבלים כלים ולומדים איך להעניק ערך ללקוחות שלנו.
הקורס הזה הוא קורס חובה לכל מי שעוסק בתחום.
קורס קצר ממוקד מעשיר ופותח את המחשבה לכיוונים לא שגרתיים.
אותי זה שידרג בכמה רמות..
שירי מלכה עו”ד משכמה ומעלה בעלת ידע עשיר ונרחב שהעניקה לנו כלים פרקטיים לייצר הכנסה ולעזור ללקוחות להגיע ליעדים שלהם.

אני יצאתי משם אחרת (:

מרצים מובלים:

shiri

 

עו״ד שירי מלכה – מנהלת אקדמית

בעלת משרד עורכי דין, בוגרת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב, סיימה לימודי תואר שני באוניברסיטת תל-אביב.
מאז הסמכתה ניהלה עו”ד שירי מלכה תיקים מתחום המעמד האישי, הובילה פרויקט התנדבותי במסגרת אוניברסיטת תל-אביב, הובילה פרויקט משותף של אוניברסיטת בר-אילן ומרכז רקמן לקידום מעמד האישה, העבירה הרצאות כמתרגלת קורס דיני משפחה באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת בר אילן ועבדה בשיתוף עם המרכז הבינתחומי הרצליה.
עו”ד שירי מלכה מופיעה בבתי משפט לענייני משפחה, בתי הדין הרבניים, בתי המשפט המחוזיים, בית המשפט העליון, ובג”ץ, בניהול דיוני הוכחות וחקירות עדים, כתיבת חוות דעת משפטיות, כתבי טענות והרצאות.
עו”ד שירי מלכה ממונה על ידי בתי המשפט כאפוטרופוסית לדין של קטינים, במסגרת תפקיד זה משמשת עו”ד שירי מלכה כמייצגת קטינים בסכסוכים משפטיים בין הוריהם. כן ממונה עו”ד שירי מלכה ממונה על ידי בתי המשפט כמייצגת בתחום אימוץ ילדים ככונסת נכסים וכמנהלת עזבון.
עו”ד שירי מלכה הינה מחברת הספר “איך להתגרש מבלי להרוס לילדים שלך את החיים?” 

לסרטון אודות המנהלת המקצועית והתנדבות בקהילה- לחץ כאן!

 

גב׳ גלית פילוסוף-

גלית פילוסוף

מאמנת מהבכירות בארץ ומנטורית מובילה להמראה כלכלית. מייסדת ומנהלת המותג ‘גלית פילוסוף – ממריאים לגבהים’. סופרוויזרית ומדריכה מוסמכת מטעם איגוד היועצים לכלכלת המשפחה ומטעם לשכת המאמנים הישראלית ובעלת דרגת האימון הבכירה ביותר. מומחית ברתימת אנשים להשגת רצונותיהם וביצירת מוטיבציית שיא להשגת תוצאות. שימשה שנים רבות בתפקידי ניהול בכירים בחברות מובילות ובארגונים גדולים. בעשור האחרון היא מרצה מבוקשת, בעלת ניסיון מעשי עצום וסגנון מיוחד. מאחוריה 56 קורסי הכשרת מאמנים, הכשרת מאות יועצים ומאמנים בשיטת “אש לידור פילוסוף” ואלפי שעות אימון כלכלי ועסקי. הכשרתה ידועה בבהירות ופרקטיות הלכה למעשה.

 

מר משה לרון– CFP

4 משה לרון

בעל תואר ראשון BA בכלכלה מאוניברסיטת בר אילן ומוסמך במנהל עסקים- MBA מאוניברסיטת תל אביב.

למשה 23 שנים של ניסיון בעולם העסקים עם דגש על שיווק ומיתוג בעולם הפיננסים.

משה הנו הבעלים של המכללה לתכנון פיננסי וייסד את מקצוע מתכנן פיננסי CFP בישראל.

 

עו”ד ג’ון גבע-

גון גבע

 

בוגר הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב LL.B.  רס”ן במילואים, עוסק בדיני ביטוח ושוק ההון ובדיני הנזיקין מאז 1990.

משמש כיועץ המשפטי של סוכני הביטוח חברי הלשכה ושימש כיועץ המשפטי של לשכת סוכני הביטוח 24 שנים ברציפות. משמש כיועץ המשפטי של איגוד המתכננים הפיננסיים בישראל ושל BNI ISRAEL.