קורס מסע פיננסי לקהל הרחב

 

המפה להצלחה פיננסית של המשפחה הישראלית

פרויקט מסע פיננסי משפחתי, הוא מיזם חדשני, פרי שיתוף פעולה של רועי כהן נשיא לה״ב, איגוד המתכננים הפיננסים בישראל והמכללה הבינלאומית לתכנון פיננסי. מטרת הפרויקט היא  להקנות למשפחות בישראל, לרבות בעלי עסקים קטנים ובינונים, את הכלים והמיומנויות הנדרשים להביא לשינוי התנהגותי בהתנהלותם הפיננסית הן בביתם והן בעסקיהם.

אין ספור מחקרים מצאו כי אנשים מרגישים חוסר אונים, בלבול וחוסר שביעות רצון ממצבם הפיננסי, מדדי האושר של אוכלוסיות בעולם המערבי גם הם במגמת ירידה כבר כמה עשורים.

מתכננים פיננסים יכולים לעזור בהרבה מקרים, אך גם המתכננים המוכשרים ביותר נתקלים בבעיה מהותית: אנשים שלא מבינים דבר בכסף, לא יודעים שהם צריכים או יכולים להיעזר באיש מקצוע כדי לעזור לעצמם, וגם כאשר הם כבר לומדים קורס בנושאים פיננסים, הלימוד לא יוצר שינוי התנהגותי. 

אי לזאת, יחד עם שותפינו הנכבדים, החלטנו לעשות מעשה כדי לשנות את המציאות וליזום תוכנית לאומית לחינוך ותכנון פיננסי. 

מיזם חדשני זה, ינגיש לאוכלוסיית העצמאים בישראל  מידע וליווי פרקטי יישומי לשינוי מעשי מידי של ההתנהלות הפיננסית הן בבית והן בעסק. 

מטרת הקורס:

לשם שיפור הבריאות הפיננסית של אדם או משפחה יש צורך בתהליך בן ארבעה שלבים:

 1. איתור וסילוק הנחות יסוד לא נכונות לגבי כסף
 2. למידה של תהליכי עבודה נכונים עם כסף
 3. הכרת כלים לצבירת הון
 4. בניית תוכנית מעשית להגשמת תוכניות פיננסיות

 

במפגשים יילמדו פטנטים לחיסכון וכלים להגדלת הכנסה. נדון בשאלת בניית תוכנית עסקית למשפחה על בסיס חלומות ארוכי טווח ולא רק איך לגמור את החודש. נבין למה הרבה יותר קל להיות עשיר ואיך אנחנו יכולים לנצל את אותה חשיבה כדי לשפר את מצבינו הפיננסי, וכמובן נכיר את עולם הכסף בצורה שמעולם לא הכרנו עד כה.

 

נושאים מרכזים:

 • עובדים עלינו בעיניים! – למה כל כך קשה לנהל את הפיננסים של המשפחה?
 • ייעול הכנסות, הוצאות וחובות – כי אפשר לקנות יותר, לשלם פחות, ולהשאיר יותר כסף לעצמכם!
 • בניית ממשק בין העסק לבית – כי המשפחה זה עסק גם כן.
 • ניהול נכסים פיננסים – כי אם אתם לא תעשו זאת אף אחד אחר לא יעשה זאת עבורכם!
 • בניית תוכנית פיננסית אישית -כי אם אין לכם תוכנית, לא תגיעו ליעד.
 • שילוב ילדים בתהליכים פיננסים– אם כבר עושים שינו אז בואו ניתן לילדים ליהנות גם.

קהל יעד:  הקהל הרחב

 • הקורס מיועד לכל מי שמרגיש שעובד קשה מידי ולא רואה התקדמות למטרות הפיננסיות שלו.
 • הקורס מתאים לכל אדם מעל גיל 16 לנשואים מומלץ להגיע עם בן \ בת זוג אך אין הדבר מחייב.
 • הקורס אינו דורש ידע מוקדם ו\או התמצאות יוצאת דופן במספרים. מתאים גם למי שיש משיכת יתר כרונית וגם למי שיש חסכונות והשקעות. מצד שני, הקורס כן דורש הכנת שיעורי בית לשם הפיכת הידע לרלוונטי למשתתפים.

 

לסיכום:

“לאן שאתה הולך – לשם תגיע”. מאחר שרובינו לא ממש יודעים לאן אנו מנסים להגיע מבחינה פיננסית, הסיכוי שנגיע לשם הוא אפסי. מה עוד שגם אם נגיע למטרה, לא ברור שנזהה אותה. זו ההזדמנות ללמוד על הכסף שלכם ומה הוא יכול לעשות עבורכם.

 

משך הלימודים:

6  מפגשים, 3 שעות כל מפגש. סה”כ כ- 18 שעות

ספר מתנה

 

צפו בד”ר יריב שולם מתארח בתכנית הבוקר בערוץ 13

על המרצה (מנהל אקדמי):

יריב שולם

ד”ר יריב שולם, בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית, תואר שני במנהל עסקים ודוקטורט בתחום התנהגות צרכנים וחינוך פיננסי של התא המשפחתי. ריכז סניף של עמותת פעמונים והיה שותף בצוות המרצים של הארגון. בעשור האחרון עסק בהוראה וליווי פיננסי של אלפי משפחות בישראל. מחבר הספרים : “מסע פיננסי, המדריך להצלחה פיננסית של המשפחה הישראלית” ו- “אבא, אמא: איך כסף בא לעולם?”